1,985 Görüntülenme
All Creatures Here Below
5.6 IMDB Puanı
10 1 6 188

All Creatures Here Below

Kategori
Yönetmen
Senaryo David Dastmalchian
Ödüller 3 ödül

Birbirini çok seven iki genç olan Gensan ve Ruby, Los Angeles’tan kaçarak Kansas’a sığınmaya karar verir. Kaçmak için geldikleri Kansas, hayatlarını tepetaklak edecek gerçekler ile karşı karşıya kalmalarına yol açacaktır. 


Türkçe dublajlı ve 4k formatlı All Creatures Here Below’da, bir fast food restoranında çalışan Gensan’ın elindeki tek iş de kapanır. Restoran kapandıktan sonra Gensan kısa sürede maddi sıkıntıları derinden hissetmeye başlar. Partneri Ruby ile birlikte yaşayan Gensan’ın yapabileceği başka bir iş yoktur. Ruby ise bir iş sahibi olabilecek sorumluluğa sahip değildir ve mental sorunlarla baş etmeye çalışmaktadır. Gensan yapmaması gereken bir şey yapar.


Para kazanabilmek için, Los Angeles’ın arka sokaklarında yapılan horoz dövüşlerine Gensan katılır. Gensan ancak bu şekilde para kazanabileceğini düşünmektedir. Horozlar dövüşmeye hazırlanırken, etraftakiler de bahislerini vermektedir. Gensan bu işten para kazanabilmek için elinden geleni yapmaktadır. Fakat ne yaparsa yapsın bu işten kazanabilmesinin tek yolu şanslı olabilmesidir. Gensan’ın şansı ters teper, üstelik bunun sonucu sadece para kaybetmiş olmak da değildir. 


Bahsi kaybeden Gensan öfkelenir. Bunun üzerine Gensan, bahsi tutturamadığı için karşıdaki kişiyi öldürür. Bir anlık öfkesi ile başka birinin ölümüne sebep olan Gensan ne yapacağını bilemez haldedir. Bu durumda aklına gelen ilk şey Los Angeles’tan kaçmaktır. Fakat Ruby’yi de yanına almalıdır ve bir arabası da yoktur. Gensan, öldürdüğü kişinin arabasını alarak Ruby’ye hızlıca gider. Fakat Ruby’nin bulunduğu durum da en az Gensan kadar içler acısıdır. 


Gensan ve Ruby arabaya atlayarak Los Angeles’tan kaçar. Polisler ise katil Gensan’ı kaçırmamak için hızlıca peşlerinden takip etmektedir. Gensan ve Ruby nihayet Kansas’a varır. Kansas, Ruby’nin çocukluğundan beri hatırladığı ve unutamadığı, tedirgin edici bir yerdir. Kansas’a sığınan genç çift kısa süre sonra acı gerçekler ile karşı karşıya kalmaya başlar. Gensan ve Ruby’nin öğrendikleri, maddi sıkıntılarından ya da polislerden kaçmaktan, hapse girmemek için kaçmaktan daha çok önemlidir. Gensas ve Ruby’nin hayatı çökmeye başlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum