100 Görüntülenme
Arkadaş Oyunları
4.8 IMDB Puanı
10 1 5 9614

Arkadaş Oyunları

(Buddy Games)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Josh Duhamel, Bob Schwartz, Jude Weng
Ödüller 2 ödül

2019 yapımı bir komedi filmi olan Arkadaş Oyunları’nın yönetmen koltuğunda Josh Duhamel oturmaktadır. Duhamel’i ilk kez yönetmen olarak göreceğiniz filmin senaryosunu ise Jude Weng ve Bob Schwartz, Duhamel ile birlikte kaleme almıştır. Filmin oyuncuları arasında Kevin Dillon, Dax Sheppard, Olivia Munn, Dan Bakkedahl ve Josh Duhammel bulunmaktadır. Filmde eski arkadaşlıklarını özleyen bir arkadaş grubu içlerinden birinin depresyon geçirdiğini öğrenince eski bir oyunu tekrar oynaması anlatılmaktadır. Film IMDB’den 5.0 puan almayı başarmıştır.


Türkçe dublajlı ve 4k görüntüde sizler için hazırlamış olduğumuz filmde; Bobfather (Duhamel) ve be�� arkadaşı Shelly (Dan Bakkedahl), Doc (Kevin Dillon), Durfy (Dax Shepard), Zane (James Roday Rodriguez) ve Bender (Nick Swardson) her yıl Arkadaş Oyunları adlı oyunları için bir araya gelmektedir. Kendileri uydurdukları bu oyun tuhaf fiziksel ve zihinsel zorluklarla dolu çılgın bir rekabettir. Shelly, başlangıcından bu yana her yıl yarışmayı kazanmaktadır ve yıllık galibiyetiyle her zaman aşırı ukala ve kibirli davranmaktadır, ancak bir paintball şakası ters gidip istemeden her iki testisini de kaybetmesine yol açtığında, oyunlar aniden sona ermek zorunda kalır ve arkadaşlar yollarını ayırıp kendi hayatlarına devam eder.


Birkaç yıl sonra, Shelly'nin annesi Mary Ann (Linda Darlow), Bobfather ile iletişime geçer ve ona, işlemden sonra Shelly'nin kötü durumda olduğunu söyler. Bobfather onu kliniğinde ziyaret eder ve Shelly, Arkadaş Oyunları’ını tekrar başlatmak istediğini ancak kısırlaştırmasından sorumlu kişi olduğu için Bender'in hiçbir koşulda geri gelemeyeceğini belirtir.


Bobfather, çocukları kabul eder ve tekrar bir araya getirir, ancak Bender, arkadaşlarının yeniden bir araya gelmesini dedikodudan duyduğunda, kendisini oyunlara davet ettirir. Herkesi rahatsız edici ve garip bir çıkmaza sokar. Ancak herkesin dikkatini çektiğinde aslında Shelly’nin durumundan onun sorumlu olmadığı ortaya çıkar. Shelly’nin sorununun sebebi onun eski karısıdır ve bu ortaya çıktığında Bender’i affedip tekrar eski gruplarını kurarlar.


Arkadaş Oyunları, kaybedilen arkadaşlıklar için bir metafor, büyürken her insanın deneyimlediği bir şey. Yeni işlere, yeni ilişkilere, yeni şehirlere geçtikçe, bazen ömür boyu sürecek arkadaşlar bitmek zorunda kalır ve bazen tatillerde birbirine ulaşabilirken, fiziksel bağlantı asla değiştirilemez. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın