31,146 Görüntülenme
Cehalet Erdemdir
5.6 IMDB Puanı
10 1 6 2521

Cehalet Erdemdir

(Beata ignoranza)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 102 dakika
Kategori
Senaryo Massimiliano Bruno, Gianni Corsi, Herbert Simone Paragnani

Massimilano Bruno’nun yönetmenliğini yaptığı ve Gianni Corsi, Herber Simone Pargnani ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Beata İgnoranza filmi komedi türündedir. Filmde iki farklı kişiliğe sahip olan iki eğitim görevlisi arasındaki rekabet anlatılmaktadır ve bu rekabet sitemizden Full HD 1080p kalitesi ile izlenebilmektedir. Filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasında Marco Gİallini, Valeria Bilello, Alessandro Gassman ve Carolina Crascentini bulunmaktadır.


Ernesto ve Filippo, iki zıt kişiliğe sahip iki lise öğretmenidir. Filippo matematik öğretmenidir, neşeli, açık fikirli olması ve sürekli sosyal medyada takılması ile tanınmaktadır. Yakışıklı ve kaygısız olan Filippo bir kadın düşkünüdür ve en sevdiği avlanma yeri sosyal ağlardır. Ayrıca öğrencilerine karşı da sıcak kanlıdır. Her türlü matematik problemine anında çözüm sağlayabilecek bir uygulama yaratmıştır.


Ernesto ise İtalyanca öğretmenidir, katı ve modası geçmiş bir kişiliğe sahiptir. Bilgisayar onun için cehennem gibi bir alettir. Onun bu özellikleri, geçmişin kemer sıkma ruhuyla harmanlanınca öğrencilerle olan ilişkisine de yansımıştır. İnternetten ve yenilikçi ve modern olan her şeyden gururla kopmuştur. Cep telefonunun 1995'ten kalma bir Nokia olduğunu düşünülünce aksinin olması da düşünülememektedir.


İki öğretmen kardeşçe bir arkadaşlıkla birbirine bağlıdırlar, ancak sonra derin ve asla çözülmemiş bir kavga nedeniyle aniden birbirleri ile küserler ve bu da onları yıllarca ayrı tutar. Aradaki gerilim, amatör bir tiyatro grubundaki genç erkekler olarak yaşadıkları deneyimlerden kaynaklanmaktadır. Her ikisi de Marianna adlı bir kadın âşık olur ve Marianna, Ernesto ile evlenir. Ancak Marianna bir trafik kazasında hayatını kaybettikten sonra Ernesto çocuklarının kendinden olmadığını öğrenir.


İki eski arkadaş yeni düşman bir gün tesadüfen kendilerini aynı okulda, aynı sınıfta öğretmenlik yaparken bulurlar. Kaçınılmaz olarak, hiçbir zaman azalmayan eski öfkeler ve dünyaya ve hayata tamamen zıt yaklaşımları nedeniyle, rekabetleri bir anda yeniden alevlenir.


Sonrasında Marianna���nın kızı ortaya çıkar ve onları basit bir sosyal deneyden geçmeye zorlar. Her ikisi için de muazzam bir meydan okuma olacak olan deneye göre Ernesto kendini Filippo'nun yerine koymaya çalışmak zorunda kalacak ve Filippo da tam tersini yapacaktır.


Herkes kendi katı çizgilerinden vazgeçmek zorunda kalacaktır. Filippo internet kullanmamaya çalışacaktır ve onun yerine Ernesto sosyal ağlara girmeye çalışacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum