82,515 Görüntülenme
Doktor Strange Deliliğin Çoklu Evreninde
7.3 IMDB Puanı
10 1 8 8153

Doktor Strange Deliliğin Çoklu Evreninde

(Doctor Strange in the Multiverse of Madness)
Yönetmen
Senaryo Michael Waldron

America Chavez ve Dr. Stephen Strange'in başka bir versiyonu evrenler arasından Vishanti Kitabını aramaktadırlar. Ancak onların kitabı aradığını öğrenen iblisler de America Chavez ve Dr. Stephen Strange'in peşindeydiler. Bu kovalamaca ve kavga sırasında ise Dr. Stephen Strange öldürülmüştür. Bu hengâme sırasında ise Chavez yanlışlıkla da olsa bu iblisleri dünyaya açılan bir portal ile dünyaya gönderir. Fakat bu sırada çok daha başka hatalar ve çok fazla kötülük işin içine karışır. Tüm bunlar olurken de dünyadaki Dr. Stephen Strange zaman taşını kullanmayı öğrenmekte ve sırlarını keşfetmek için uğraşmaktadır. 


Dr. Stephen Strange dünyada zaman taşı ile uğraşırken ansızın ancak biraz geç de olsa zaman çizgisinden özellikle de önemli büyücülerin silindiğini fark etmiştir. Olayı anlamak için harekete geçen Dr. Stephen Strange bir anda kendini birçok kötü güçle çevrili bulduğunda zamanda bir yerde kendisinin başka bir versiyonunun da öldüğünü anlamıştır. Fakat Dr. Stephen Strange bir an önce neler olduğunu çözmelidir ve dünyaya yayılan iblisleri de yok etmelidir. Ancak bunun için Dr. Stephen Strange zamanın hangi noktasında ve hangi versiyonunun hata yaptığını bulmalıdır. 


Doctor Strange in the Multiverse of Madness orijinal adı ile sizlerle olacak 4k film formatındaki bu efsane filmin yönetmen koltuğundaki isim Sam Raimi’dir. Stan Lee ile Steve Ditko’nun ünlü çizgi romanlarından yapımı senaryoya uyarlayan isim ise Jade Halley Brlett’tir. Türkçe dublajıyla da sitemizde Doctor Strange: Deliliğin Çoklu Evreninde ismiyle yer alan filmde Benedict Cumberbatch başta olmak üzere Elizabeth Olsen ile Rachel McAdams isimleri de bu efsane filmin başrol oyuncu kadrosunda yer alan isimlerdir. Dr. Stephen Strange hangi versiyonunun ve hangi amaçla hata yaptığını nasıl anlayacaktı? Neden bir anda önemli büyücüler zamanın çizelgesinden silinmeye başlamıştı? Dr. Stephen Strange dünyayı bekleyen bu korkunç sonu durdurmayı başaracak mıydı?

Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

25 yorum