1,517 Görüntülenme
Grinin Elli Tonu
4.1 IMDB Puanı
10 1 5 8594

Grinin Elli Tonu

(Fifty Shades of Grey)
Kategori
Senaryo Kelly Marcel, E.L. James
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 9 ödül & 29 adaylık. total

Anastasia, İngiliz edebiyatı öğrencisidir ve gayet normal bir hayata sahiptir. Anastasia’nın bu normal ve sıradan hayatı ise bir dostuna iyilik yaptığında ve sıradan olmayan bir adamla tanıştığında tamamen alt üst olacaktır. 


Anastasia arkadaşı Kate’e iyilik yapmak ve üstünden yükü kaldırmak için Christian Grey adındaki bir milyarder ile röportaj yapmayı kabul eder. Anastasia önceden hazırladığı soruları genç milyardere sorarken bu sırada Christian gözlerini genç kadından alamamaktadır. Onun her hareketini takip eden Christian aslında o an da kafayı genç kadına takmıştır ancak bunu o an da belli etmez. Christian röportaj sonrasında genç kadının nerede çalıştığını öğrenir ve hiçbir şey olmamış gibi onu ziyarete gider ve bahane olarak da röportajını çekeceği birkaç fotoğrafla renklendirmesini istediğini söyler. Fakat bu genç ve takıntılı milyarderin henüz ilk hamlesidir ve genç Anastasia henüz Christian’ın nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu bilmemektedir. 


Bir defa Oscar’a aday olan ve 9 film ödülünü alıp sonrasında da 29 film ödülüne adaylığını koymaya başaran 4k film formatındaki Fifty Shades of Grey isimli bir zamanlar çok konuşulan filmde Sam Taylor Johnson filmin yönetmen koltuğundaki isimdir. E. L. James’in romanında filmi beyaz perdeye uyarlayan isim ise Kelly Marcel’dir. Türkçe dublajda Grinin Elli Tonu ismi ile sizlere sunduğumuz filmde ünlü isim Dakota Johnson’ın yanı sıra Jennifer Ehle ve Jamie Dornan isimleri de filmin başrol oyuncu kadrosundaki tanıdık simalardır. Yakışıklı ve popüler bekâr milyarder Christian, genç ve deneyimsiz Anastasia’dan tam olarak ne istemektedir? Anastasia ve Christian arasındaki bağ giderek yerini bir aşk oyununa mı bırakacaktık? Christian ve Anastasia arasında gerçekten de bir gelecek söz konusu mudur? Anastasia genç milyarderin gerçek yüzünü gördüğünde buna nasıl bir tepki verecektir?

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum