201 Görüntülenme
Huzursuz
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 382

Huzursuz

(The Restless)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Lou Du Pontavice, Juliette Goudot, Pablo Guarise

Joachim Lafosse’un yönetmen koltuğundan bipolar bir aile babasının ve ailesinin yaşadıklarını muhteşem bir şekilde ele alan filmde Pablo Guarise ile Juliette Goudot ve de Lou Du Pontavice isimleri de senarist ekibinde muazzam bir başarı gösteren isimlerdir. Türkçe dublajıyla da hazırlanan ve 4k formatında da sunumu bulunan Les intranquilles filminde Gabriel Merz Chammah ile Damien Bonnard ve de Leile Bekhti isimleri de muhteşem oyuncu kadrosunu oluşturan simalardır. Huzursuz ismiyle de sitemizde yerini alan filmde bipolar Damien ve eşi ile oğlunun yaşadıkları anlatılmaktadır. 


Damien bir ressamdır ve evden çalışmaktadır. Günlerini oğlu ve karısı ile şakalaşarak geçiren Damien son zamanlarda tuhaf tavırlar sergilemeye ve özellikle de eşi Leila’yı korkutmaya başlamıştır. Çünkü Damien sürekli olarak gecenin ikisinde uyanmaktadır ve neredeyse durmadan resim yapmaktadır. Dinlenmeden çalışan Damien ayrıca da oldukça sorumsuz davranmaya da başlamıştır. Son olarak Damien oğlu teknede tek başına iken onu bırakıp yüzmeye gittiğinde ve oğulları Amine tek başına tekneyi hem de çok hızlı bir şekilde kullanıp canını tehlikeye attığında artık Leila beklemez ve eşi Damien’ı hemen doktora götürür. Bazı tetkiklerin ardına ise Damien’ın bipolar olduğu ortaya çıkar. 


Damien’ın son dönemlerdeki hareketlerinin sebepleri ortaya çıkınca Leile bir yandan rahatlamış ancak bir diğer yandan da çok korkmaya başlamıştır. Çünkü Damien bir türlü ilaçlarını içmemekte ve bu olayı da adeta bir şaka haline getirmektedir. Gün geçtikçe değişen Damien sonunda ailesi için de tehlikeli olmaya başlamıştır. Bir süre önceki aile huzurlarından eser kalmamıştır ve Leile çok sevdiği eşinin gün geçtikçe değiştiğini ve kendisini adeta ölüme götürdüğünü izlemek zorundadır. Oğlu için de korkan Leile eninde sonunda bazı ağır kararlar vermesi gerektiğini de anlamıştır. Leile hem kocasını hem de oğlunu seçmeye karar verirse başına neler gelecektir? Damien neden ilaçlarını almamakta ısrar etmektedir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın