2,512 Görüntülenme
Jason Bourne
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 286

Jason Bourne

(Jason Bourne)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Kennedy/Marshall, Pearl Street, Captivate Entertainment
  • Film Süresi 123 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Paul Greengrass, Christopher Rouse, Robert Ludlum
Ödüller 3 ödül & 20 Adaylık.

Geçmişi Olmayan Adam'ın yayınlanmasından on dört yıl sonra, Bourne filmleri Robert Ludlum'un kaynak romanlarından o kadar büyük ölçüde saptı ki, James Bond gibi film karakteri de onun yazılı ilhamından ayrı olarak var oldu. 00'ların üç filmi (Geçmişi Olmayan Adam, Medusa Darbesi, Son Ültimatom) boyunca Matt Damon, Jason Bourne oldu. 


2007'de, gitme zamanının geldiğine karar verdiğinde, yapımcılar Sean Connery boyutunda bir ikilemle baş başa kaldılar ve Connery'de olduğu gibi, nihai çözüm orijinal oyuncuyu geri çekmek oldu. Damon'ın franchise'ın beşinci filmi olan başrole dönüşü, Universal Pictures için bir darbeyi temsil ediyor. Jeremy Renner, Bourne'un Mirası filminde halkın ilgisini çekemedikten sonra, dizinin geleceği Damon ve yardımcı yazar/yönetmen Paul Greengrass üzerinde anlaşmaya varana kadar belirsiz görünüyordu. Kurucu üçlemenin yetersiz kalan unsurlarına rağmen, Jason Bourne serinin sunduğu en iyi şeyi temsil ediyor. 


Hikaye, Damon'ın son filmi Son Ültimatom'dan bu yana on yıllık bir süreci ele alıyor. Bourne hala şebekeden uzakta yaşıyor, Yunanistan'da para veya yapacak bir şey için yer altı çıplak yumruk dövüşlerine katılıyor. Eski ortağı Nicky Parsons (Julia Stiles), kendisinin ve Bourne'un bir parçası olduğu gizli operasyon görevleriyle ilgili belgeleri almak için CIA'ye girdiğinde, Bourne'un geçmişi hakkında onu onunla buluşmaya yönlendiren bir şey keşfeder. Langley'de, genç teknoloji lideri Heather Lee (Alicia Vikander) ve patronu Direktör Dewey (Tommy Lee Jones) Nicky'nin peşindedir ve Bourne'un komploya dahil olduğunu ve onları kovmak için The Asset'i (Vincent Cassel) görevlendirdiğini varsayarlar ama Bourne ile kendi geçmişi vardır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum