2,575 Görüntülenme
Jurassic World Yıkılmış Krallık
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 69849

Jurassic World Yıkılmış Krallık

(Jurassic World: Fallen Kingdom)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi The Kennedy/Marshall Company, Universal Pictures, Perfect World Pictures, Amblin Entertainment, Legendary Entertainment
  • Film Süresi 128 dakika
Yönetmen
Senaryo Derek Connolly, Colin Trevorrow, Michael Crichton
Ödüller 4 ödül & 26 Adaylık.

Serinin son gösterime giren filmi Jurassic World: Yıkılmış Krallık 2018’de gösterime girmiştir. Filmin yönetmenliğini J. A. Bayona yapmıştır ve senaryosu Derek Connoly ve Colin Trevorrow tarafından kaleme alınmıştır.


Nublar Adası'ndaki Jurassic World tema parkının kapanmasından altı ay sonra, bir grup paralı asker, yeni bir genetiği değiştirilmiş melez olan Indoraptor'un yaratılması için Jurassic World lagününden Indominusrex'in kemiklerini kurtarmak için Isla Nublar'a gönderilir. Kemikleri geri almak için bir denizaltı gönderilir ve Mosasaurus tarafından saldırıya uğramadan önce onları bir şamandıraya gönderir.


Lagün kapısını açan karadaki insanlar, denizaltı pilotları ile iletişimlerini kaybederler. Kapı kapanmaya başlar ve ormanda bir Dilophosaurus'un koşarak uzaklaştığı duyulur. Yakındaki ağaçlar sallanmaya başlar ve Jurassic World'ün emektarı Tyrannosaurusrex gruba saldırır. Jack yerde bırakılır ve helikopterleri halatlı bir merdiveni indirir. Tyrannosaurus'tan kaçarlar, ancak Jack daha sonra Mosasaurus tarafından yutulur. Daha sonra film 2018 yılında, eski park müdürü Claire Dearing'in dinozorları kurtarmaya ve korumaya adanmış bir organizasyon olan Dinosaur Protection Group'u kurduğu anakaraya geçer. Hükümet dinozorları kurtarmak için bir kurtarma operasyonu finanse etmeyi reddettikten sonra, Ian Malcolm ile birlikte Claire, kurtarma görevini finanse etmeyi ve dinozorları yapacakları yeni bir sığınak adasına getirmeyi kabul eden John Hammond'un eski iş ortağı Benjamin Lockwood ile tanışır. Dinozorlar insan müdahalesine karşı güvende, kendi başlarına yaşamaya bırakılmalıdır. 


Lockwood'un asistanı Eli Mills, Claire'den hayatta kalan son Velociraptor Blue'yu bulup yakalamak için parkta çalışan eski bir raptor eğitmeni Owen Grady'yi işe almasını ister. Claire, adadan kalan dinozorları kurtarmasına yardım etmesi için Owen'ı işe alır. Claire ve Owen daha sonra bir paleo-veteriner olan Zia Rodriguez ve her ikisi de Dinozor Koruma Grubu'ndan bir BT uzmanı olan Franklin Webb ile bir uçağına binerler. Uçakları yere indiğinde grup, büyük bir ana kampın kurulmuş olduğunu görünce şaşırır ve büyük bir oyun ve kupa avcısı olan Ken Wheatley tarafından karşılanır. Hepsi, dinozorları takip implantları aracılığıyla bulmak için kullanacakları terk edilmiş bir radyo iletişim kulesini yeniden etkinleştirmek için bir grup paralı askerle birlikte yola çıkarlar.


Jurassic World ana caddesinden geçerken bir Brachiosaurus ile karşılaşırlar. Owen, Zia, Wheatley ve bazı paralı askerler Blue'yu bulmaya giderler. Owen, Blue'yu bulmak için kendi başına yola çıkacağını ve diğerlerinin kamyonda kalmasını önerir. Owen, ilk Jurassic Park'tan eski Tyrannosaur Paddock'un yakınında düşmüş Explorer 04'e geldiğinde Blue ortaya çıkar ve Owen, Wheatley ve paralı askerleri tarafından sakinleştirilmeden önce onunla bağ kurmaya çalışır. Kızgın Blue bir paralı askerle mücadele eder ve onu öldürür, ancak silahını çekip onu vurmadan önce Wheatley ve Owen ile de karşılaşacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

4 yorum