503 Görüntülenme
Kartpostal Cinayetler
5.7 IMDB Puanı
10 1 6 1081

Kartpostal Cinayetler

(The Postcard Killings)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Andrew Stern, Ellen Furman, Liza Marklund

Valerie henüz evlenmiştir ve kocası ile birlikte babasının da tavsiyesi ile Londra’da balayına gitmeye karar vermiştir. İkili burada muhteşem bir balayına hazırlanırken yollarına çıkan korkunç bir seri katil tarafından korkunç bir şekilde katledilirler. Bu haberi duyan ve aslında da bir dedektif olan baba Jacob damadının ve kızının cesetlerini teşhis ettiğinde yıkılır. Karısı ile ayrı olan Jacob karısı Londra’ya geldiğinde başta onunla kavga etse de karsına olayın peşini bırakmayacağını söyler.


Jacob bu cinayetlerin basit birer cinayet olmadığını düşünmeye başlar çünkü kızı ve damadı sıradan bir şekilde öldürülmemişlerdir ve ayrıca da kızının bazı vücut parçaları da yerinde değildir. Hızlı bir araştırma yapan Jacob benzeri bir olayın Madrid’de de yaşandığını öğrendiğinde hemen soluğu Madrid merkezinde alır. Burada ona samimi ve sıcak davranan meslektaşı sayesinde Jacob kurbanların bir şekilde poz verdirildiklerini anlar. Bu pozların tam olarak ne olduğunu çözmek isteyen Jacob olayın bir seri katile bağlanacağından neredeyse emindir. Bu sırada Avrupa yolunu takip eden seri katil İsviçre’ye geldiğinde cinayeti işlemeden önce bu ülkede yaşayan ancak bir Amerikalı olan bir muhabire tuhaf bir kartpostal gönderir. Dessie adındaki bu muhabirle iş birliğine girişen Jacob ise seri katilin kurbanlarına dünyaca ünlü sanat eserlerini yeniden canlandıracak şekilde poz verdirttiğini çözer.


Fakat ortada kimsenin henüz farkında dahi olmadığı ve sonrasında ortaya çıkacak büyük gerçekler vardır. Bu gerçeklerden biri ise seri katilin bir değil iki kişi olduğudur. Ancak cinayetler devam ettikçe ve seri katillerin amaçları halen bir sır olmayı devam ettirdikçe dedektif Jacob da giderek onları yakalama umudunu yitirmektedir. Dedektif Jacob ve kızının intikamını arama savaşının anlatıldığı bu 4k formatlı The Postcard Killings filminde dedektif Jacob’un henüz fark etmediği ve aslında çok önemli olan birçok delil gözlerinin önünde durmaktadır. Basit cümleler gibi görünen ve bazı muhabirlere rastgele yollanan bu posta kartları ise aslında gerçeği tüm dünyaya haykırmaktadır!

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum