418 Görüntülenme
Koruyucu Aile
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 663

Koruyucu Aile

Kategori
Yönetmen
Senaryo Jay Paul Deratany
Ödüller 14 ödül & 2 Adaylık.

Michael oldukça başarılı ve bir avukattır ve aldığı her davayı da ustalıkla yönetmekte ve kazanmaktadır. Biraz ukala bir yapıya sahip olan Michael masasına gelen son davayı asla kabul etmek istemez çünkü Michael bu davanın asılsız bir suçlamadan ibaret olduğunu düşünmektedir. Aslında Michael bu davayı bir hâkimin zoruyla almak zorunda kalacaktır.


Jamal avukat tutacak parası olmadığı için kendi davasında kendisini savunmak zorunda kalan genç bir çocuktur. Hayatı boyunca bir koruma evinden diğerine yollanan Jamal bu defa toplum içerisinde çok saygın bir çocuk esirgeme kurumuna karşı dava açmıştır. Jamal’ın savunmasına göre Jamal bu ünlü koruma merkezinde istismara uğramıştır ve bu da onun gelecekte hata yapıp hapse düşmesine sebep olmuştur. Şimdi ise Jamal bu kuruma karşı dava açmı��tır ve ona yaptıklarını ödemelerini istemektedir. Bu sırada ise Michael davayı izlemek için seyirciler arasındadır ancak hâkim Jamal’a kendisini savunması için bir avukat tutmasının hayırlı olacağını söylediğinde hâkim Michael’ı fark eder ve ona bu görevi verir. Michael ise bunun saçma sapan bir iddia olduğunu ve Jamal ile onun gibilerin birer fırsatçı olduğunu hâkime söylediğinde hâkim resmen Michael’ı, Jamal’ın avukatı yapar. Michael ise buna inanamaz ve mecburen müvekkilini tanımak için onun yanına gider ve Jamal’ın hayat hikayesini dinlemeye başlar …


Türkçe dublajıyla da hazırlanan Foster Boy filminde Youssef Delara yapımın yönetmen köşesinde, Jay Paul Deratany ise senarist köşesindeki isimlerdir. 4k film formatıyla da siz değerli takipçilerimiz için hazırladığımız yapımda Matthew Modine ile Shane Paul McGhie ve de Lex Scott Davis isimleri de başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. Michael gibi hayatta başarılı olmuş kişileri, daha talihsiz kişiler hakkında ön yargılı davranmaya iten nedir? Michael sonunda Jamal hakkındaki gerçekleri öğrendiğinde buna nasıl bir tepki verecektir? Jamal gerçekten de toplumda saygın bir yeri olan ve görevi çocukları korumak olan böylesi bir kurumda istismara uğramış mıdır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın