469 Görüntülenme
Marmaduke
3.5 IMDB Puanı
10 1 4 2689

Marmaduke

Kategori
Senaryo Byron Kavanagh

Marmaduke sevecen ailesi ile birlikte yaşayan ancak çok haylaz bir köpektir. İnsan ailesi Marmaduke’ü çok sevseler de o başını belaya sokmaktan çekinmeyen ve yaptıklarının sonunu düşünmeyen bir köpektir. Rahat rahat uyumayı, tüm gün tembellik yapmayı ve yaramazlık olduğunda da asla geri durmayı düşünmeyen Marmaduke sonunda kendisini online haylazlıklarının yayıldığı bir dönemde bulur. 


Marmaduke’ün evden fırlaması ve bahçede suyun içinde dinlenen ve eğlenen aile bireylerinin üstüne düşmesi ile ününe ün katan Marmaduke sosyal medyada konuşulmaya başladığında Marmaduke’ün asla eğitilmeyeceği konusu açılır. Marmaduke için o kadar çok şey söylenir ki bu durum sonunda dünyanın en iyi köpek eğitmenlerinden birisi olan Ronnie’nin de dikkatini çeker. Sosyal medyada Marmaduke’ü, Ronnie’nin bile eğitemeyeceğini söyleyen olduğunda ise bu durumu Ronnie bir meydan okuma olarak görür ve sonunda da Marmaduke ile tanışır. Marmaduke’ün ailesinden izin alan Ronnie haylaz Marmaduke ile zorlu bir eğitim dönemine girer ve aradan geçen uzun bir eğitim sürecinden sonra da Marmaduke artık dünyanın en iyi köpeği yarışmasına katılmaya da hazırdır. Fakat Marmaduke her ne kadar Ronnie’nin dediklerini yapmaya hazır olsa da yarışmacı bazı köpekler kesinlikle Marmaduke’ün kazanmasını istememektelerdir. Bu yüzden de rakibi olan bir köpek özellikle de tam da yarışma anında Marmaduke’ün dengesini kaybetmesini ve milyonların önünde rezil olmasını sağladığında Marmaduke bu duruma küsse de sonunda sokakta karşılaştığı zeki bir kedinin de öğütlerini dinler ve yeniden bu yarışmaya katılmak ve insan ailesini gururlandırmak için kolları sıvar.


Marmaduke ismiyle ekranlarınıza gelecek olan bu 4k formatlı animasyon filminde Mark A. Z. Dippe ile Young Lee ve de Phil Nibbelink isimleri yapımın yönetmen köşesini oluşturan isimlerdir. Türkçe dublajıyla da sizlerle olacak animasyon yapımının senaristi ise Byron Kavanagh’dır. Bu muhteşem eğlenceli animasyon filminin seslendirmen ekibi ise Pete Davidson ile Jason Anthony ve de J. K. Simmons isimlerinden oluşmaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın