223 Görüntülenme
Mogul Mowgli
6.6 IMDB Puanı
10 1 7 816

Mogul Mowgli

Kategori
Yönetmen
Senaryo Riz Ahmed, Bassam Tariq
Ödüller 1 BAFTA Award6 wins & 9 nominations total.Nominated for 1 BAFTA Award6 ödül & 9 Adaylık. total

Geleneklerine bağlı Pakistanlı bir Londra göçmeni olan ailede yine Müslüman adetlerine göre yetiştirilen Zed her zaman ailenin asi çocuğu olmuştur. Londra’da rapçi olmak için kolları sıvayan Zed sonunda sesini duyurmayı başarmış ve hatta kendisine bir Amerika turnesi bile elde etmiştir. Tam iki yıldır Amerika’da yaşayan Zed artık aile geleneklerini unutmuş ve iyice yoldan çıkmaya başlamıştır. Fakat Zed olduğu gibi kabul edilmek için savaşmaktadır. Yani Müslüman birisinin de rap yapabileceğini ve hatta iyi bir rapçi olabileceğini kanıtlamayı kafasına takan Zed bu uğurda büyük bir savaş vermektedir. 


Amerika’da iki yıl geçiren Zed son zamanlarda yoldan da çıkmaya başlamıştır ve kendi özünü unutmaya ve kökenlerini hatırlamamaya başlamıştır. Bu durum ise bilhassa kız arkadaşının hiç hoşuna gitmemektedir. Amerika’da yatışması gerekirken daha da asileşen Zed sonunda kız arkadaşının ailesine gidip bir süre orada kalması gerektiği konusundaki ültimatomunu görmezden gelemez. Bu yüzden de aile evine yani Londra’ya geri dönmek zorunda kalır. Aile evinden fazla bir şey ummayan ve babası ile hemen takışacağını bilen mecburen baba evine döndüğünde beklediği gibi hızlı bir tartışmaya babası ile girer. Babası Bashir ise oğlundan çok farklı şeyler beklemiştir ve geleneklerini unutmak istediği için de kendisinden utanmaktadır. Fakat Zed kısa bir süre sonra hayatta hiç beklemediği korkunç bir sorunla karşılaştığında yanında asla görmeyi düşünemediği kişilerin desteğiyle de karşılaşacaktır. 


Ünlü ve sıra dışı yönetmen Bassam Tariq’ın en yeni filmlerinden olan Mogul Mowgli sitemizde sizler için hem dublajlı hem de 4k formatında yer almaktadır. Tariq’ın aynı zamanda Riz Ahmed ile senaryosunu da hazırlamış olduğu ve Bafta ödülüne aday gösterilen bu muazzam filmde Aisha Hart ile Anjana Vasan ve elbette Riz Ahmed isimleri de yapımın başrol oyuncu ekibindeki ünlü simalardır. Zed’in asla hayal bile edemeyeceği ve bir anda önüne çıkacak olan bu korkunç sorun nedir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın