246 Görüntülenme
Mükemmel sayı 5
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 718

Mükemmel sayı 5

(5 Is the Perfect Number)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Igor Tuveri
Ödüller 13 ödül & 19 Adaylık.

Peppino eski bir mafya üyesidir ve eskiden oldukça da belalı biridir. Âşık olduğu karısı için bile onunla evlenmek adına katliam yapmaktan çekinmeyen Peppino karısının ölümünden sonra ondan yadigâr kalan oğlu ile birlikte yaşamaktadır. Oğlu Nino’da bir gün babası gibi güçlü ve belalı bir mafya üyesi olmak adına Don Guarino adındaki mafya babasının emrinde çalışmaktadır. Fakat Nino aslında istenmeyen biridir ve bunun nedeni de babası yüzünden bir gün çok üst mevkilere gelmesi kesin olmasındandır.  


Don Guarino ile çalışan ve onun emirlerine yerine getiren Nino bir gün ansızın ve adice bir ihanetin tam ortasında kendini bulur. Hiçbir şekilde önündeki ihaneti göremeyen Nino hiç beklemediği şekilde sokağın ortasında kanlar içinde yere yığıldığında oğlunun ölüm ve ihanet haberini Peppino’ya en yakın dostu Kasap Toto verir. Kasap Toto yılların eskitemediği dostuna olan biteni anlattığında ne Toto ne de Peppino kendilerini tutamazlar ve Nino’nun kanını yerde bırakmamaya yemin ederler. Bu yüzden de hemen Nino’nun patronu paramparça eden ikili hızlarını alamazlar ve katliamlarına devam ederler. Bu sırada da Rita yani Peppino’nun eski kız arkadaşı ortaya çıkar ve olanları öğrendiğinde eline silahını alıp bu intikam çetesine katılır. Yaptıkları duyulmaya başladığında ise ekibe Peppino’nun eski dostlarından ve asıl işi adam öldürmek olan dostu da katılacaktır!


Orjinal ismi ile 5 è il numero perfetto olan ve 4k film formatı da hazırlanan yapımda Igor Tuveri filmin hem yazarı hem de yönetmeni konumundadır. Türkçe dublajıyla izleme olanağına sahip olan filmde Carlo Buccirosso ile Valeria Golino ve de Toni Servillo isimleri de yapımın başrol oyuncu ekibini oluşturan isimlerdir. Peppino ve intikam çetesi için Nino’nun öcü ne zaman alınmış olacaktır? Peppino ve Rita arasındaki mazi bu vesile ile yeniden canlanacak mıdır? Nino aslında ne için ve kim tarafından öldürülmüştür? Peppino oğlunu intikamını aldıktan sonra yeniden mafya alemine mi dönecektir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın