2,351 Görüntülenme
Ödeşme Zamanı
5.8 IMDB Puanı
10 1 6 230

Ödeşme Zamanı

(The Debt Collector)
Kategori
Senaryo Jesse V. Johnson, Stu Small

The Debt Collector filmini dilerseniz sadece 720p film izle değil ayrıca 4k film izle seçeneğinde de sitemizden izleyebileceğinizi hatırlatıp hemen konusunu sizlere kısaca anlatmakla söze başlıyoruz. French (Adkins) gerçekten iyi bir adamdır. Karate Dojo'su ona yeterince para kazandırmamaktadır. Nakit sıkıntısı çeken adam, mafya ile çalışan bir arkadaşına fazladan para kazanma konusunda soru sorar. Alex (Michael Pare), French'den böyle bir iş için çok iyi olduğu konusunda ısrar ettikten sonra, onu isteksizce yerel patronla temasa geçirir. Şansı öyledir ki, deneyimli bir koleksiyoncunun (Louis Mandylor) dolu bir tabağı vardır ve biraz yardıma ihtiyacı olabilir. Hafta yeterince iyi başlarken, aniden tuhaflaşmaya başlar. Gölgeli bir işadamı (Tony Todd), zimmete para geçiren eski bir çalışanı basit bir görev için ikisini işe alır. Elbette işler asla bu kadar kolay gitmez. Çok geçmeden her iki adam da bu süreçte kafalarını kaybetmeden doğru şeyi yapmaya çalışmak zorunda kalır. 


Bir arkadaş (Michael Paré), tefeci Vladimir Kulich için borç tahsildarı olarak bir iş önerir. Başka seçeneği olmayan Adkins kabul eder. Daha deneyimli ancak büyük ölçüde tükenmiş Louis Mandylor ile takım oluşturur ve birkaç erken başarısızlıktan sonra iyi bir takım haline gelirler. Mandylor biraz yorgun ve tembel göründüğünden, ağır işlerin çoğunu Adkins yapıyor, ama yine de bir şekilde çalışmasını sağlıyorlar. Tony Todd, kendisini dolandıran eski bir çalışanı bulmaları için adamları işe alan Barbosa adlı zorlu bir gangster olarak ortaya çıktığında komplikasyonlar ortaya çıkar. Adkins ve Mandylor suçluyu bulur, ancak bunda şüpheli bir şeyler vardır. Adkins, artık Los Angeles'ta kendi dövüş sanatları dojosunu işleten emekli bir İngiliz askeri olan bir Fransız'dır. Maalesef işler pek iyi değil, borçları artmakta ve kendini satış baskısı altında bulmaktadır.


Ek gelir için çaresiz kalan Fransız, suçlu yeraltı dünyasıyla bağlantıları olduğunu bildiği öğrencisi Alex'e başvurmasıyla bulduğu bu işte oldukça sert kavgaların içine girecektir. Alex’in işin doğası hakkındaki uyarılarını göz ardı eden Fransız, gangster Tommy (Vladimir Kullich) ile bir toplantıya gider ve hemen kendini çökmekte olan eski boksör ve Sue denen (Mandylor) kişi ile takım halinde bulur. Kağıt üzerinde işleri basittir: Tommy onlara borçlu olanların bir listesini verir, bu insanları bulur ve tahsil ederler. Ancak French, işin beklediğinden biraz daha sert olduğunu zor yoldan çabucak öğrenir; ama elbette, bir kavgada birkaç büyük adamı alt etmekten daha fazlasını yapacaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın