3,330 Görüntülenme
Örümcek Adam Eve Dönüş
7.4 IMDB Puanı
10 1 8 191

Örümcek Adam Eve Dönüş

(Spider-Man: Homecoming)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures, Marvel Studios
  • Film Süresi 133 dakika
Yönetmen
Senaryo Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Jon Watts, Christopher Ford, Chris McKenna, Erik Sommers, Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Stan Lee, Steve Ditko, Joe Simon, Jack Kirby
Ödüller 7 ödül & 10 Adaylık.

Örümcek Adam’ın yeni serisinin ilk filminde Örümcek Adam, Tom Holland tarafından canlandırılmakta. Filmin yönetmen koltuğunda ise daha önce The Onion News Network ve Polis Arabası (2015) filmlerinin yönetmenliğini yapmış  GAFCA ödülüne bu film ile aday olmuş yönetmen Jon Watts yapmaktadır. 


Filmin kalabalık senaryo ekibinde ise Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Christopher Ford ve Chris McKenna bulunmaktadır. Goldstein “Horrible Bosses”, Ford “Robot ve Frank” ve McKenna ise Ant-Man ve Wasp filmlerinin senaryoları ile tanınmaktadırlar. Filmin senaryosu tüm Marvel evreni filmleri gibi Stan Lee, Jack Kirby ve Steve Ditko’nun yarattığı çizgi roman eserlerinden ilham alınarak beyaz perdeye yansıtılmıştır. 


Örümcek Adam: Eve Dönüş filminde Örümcek Adam olarak şehirde kendi çağında kötülük ile savaşan Peter Parker, Yenilmezler grubuna Demir Adam tarafından davet edilince mutluluktan havalara uçar. Yeni film serisinde Peter Parker, Örümcek Adam olsada henüz çok genç ve kendini kanıtlama isteğiyle can atmaktadır. Yaşı dolayısı ile okul hayatına odaklanmak zorunda olan Peter’ın aklı sadece suç ile savaşıp binalar arasında ağlar atarak savrulmak vardır. Amcası Ben öldükten sonra bir taraftan da halası Mary’e göz kulak olması gereken Peter “Vulture” adındaki yeni düşmanı ile karşılaşınca sevdikleri tehdit aldına girer.


Yenilmezler Civil War filminde Demir Adam’ın tarafında olan Peter, Tony Stark ile arkadaşlığını ilerletmiş Tony ona hediye olarak kendi tasarladığı yeni bir kostüm vermiştir. Bir gece Peter yenilmezler maskesi ile bir bankayı soymaya çalışan 4 soyguncuya müdahele eder. Son teknoloji silahlar ile soygunu gerçekleştiren soyguncular bir enerji silahı ile büyük bir patlamaya sebep olunca  Peter aynı sokakta bulunan bir kafenin sahibini ve kedisini kurtarmaya koşar.


Olaydan sonra evine halasını uyandırmamak için camdan giren Peter, yatağında yakın arkadaşı Ned’i otururken bulur. Ned, Peter’ı örümcek adam olarak görünce şok olur ve elindeki yaptığı devasa Star Wars legosunu düşürür. Peter’ın, Örümcek Adam olduğunu öğrenen Ned onu sonraki günlerde soru bombardımanına tutacaktır.  Halası May ise banka soygunu haberini izlediğinde Peter’dan şehirdeki sorunlu bölgelerden uzak durmasını isteyecektir.


Bir kostüm partisinde vakit geçiren Örümcek Adam Peter uzakta bir patlama hissetiğinde olayı incelemeye gider ve patlamanın sıradan bir patlama olmadığını anlar. Demir Adam ise Peter’a sözünü dinlemediği için çok kızgındır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum