2,857 Görüntülenme
Outside the Wire
5.3 IMDB Puanı
10 1 6 257

Outside the Wire

Senaryo Rowan Athale, Rob Yescombe

Mikael Hafström’un yönettiği ve Rob Yescombe ve Rowan Arhale’in senaryosunu yazdığı aksiyon ve bilim kurgu filmi Outside The Wire 15 Ocak 2021’de gösterime girmiştir. Filmin başrollerinde Emily Beeacham, DamsonIdris ve Anthony Mackie bulunmaktadır.


DamsonIdris’in canlandırdığı insanız hava aracı pilotu Harp bir emre itaatsizlik eder ve bunun sonucu olarak sürgüne gönderilir. Sürgünde bir yapay zeka ve cyborg olan asker Leo ile tanışır. Leo ile beraber bir silah tüccarının elinde bulunan nükleer silahı ele geçirmeye çalışırlar.


Gelecekte bir zamanda geçen filmde insanlık büyük bir savaşın içerisindedir. Bu savaşta onlara robotlar da destek vermektedir ve robotlar ve insanlar birlikte savaşmaktadır. Hem insanlarla hem de robotlarla karşı karşıya çatışmaktadır.


Sürekli olarak yapılan çatışmalar sırasında 40 kişilik bir grubun iki üyesi vurulur. Komutanları onları hayatta tutmak için gerekli şeyleri yapar ve o an havada olan insansız uçağa geri çekilme emri verir. Uçağın pilotu dünyanın öbür ucunda evinde şekerleme yemekle meşgul olan Hart’tır. Hart iki askerin kurtarılması sırasında diğer 38 askerin ölmesi konusunda rahatsız olur ve geri çekilme emrine itaat etmemeye karar verir. Geri çekilmez ve uçağı ile çatışmanın olduğu bölgeye dönüp bir sorti yapar. 


Emre itaatsizliğinin cezası olarak onu savaşsız fakat yoksul ve ücra bir yere sürgüne gönderirler. Bu bölgede daha önce askeri görevlerinden alınmış ve hak ettikleri yerde olmadığını düşünen birçok robot ve insan bulunmaktadır. Yüzbaşı Leo daha önce ülke dışında bir göreve seçilmiş ve sonrasında buraya sürgün edilmiştir. Leo üstün bir teknoloji ile üretilmiş yapay bir askerdir. Her türlü savaş tekniği ve yakın dövüş alanı üzerinde üstün bilgiye sahip olan Leo bir çok insanı duyguya da sahiptir fakat bir robot olması gerçeği göz ardı edilemez çünkü gözünü bile kırpmadan insan öldürebilen bir savaş makinesi olarak tasarlanmıştır. 


Leo’nun bu güçlerinden faydalanarak kendi adına ve insanlık adına adalet sağlamak isteyen Hart bir takım araştırmalar yapar. Araştırmaları sonucu bir savaş baronunun elinde yasa dışı yollarla edinilmiş bir nükleer başlık olduğunu öğrenir ve onu durdurmaya karar verir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum