18,152 Görüntülenme
Rambo 5 Son Kan
6.1 IMDB Puanı
10 1 7 1814

Rambo 5 Son Kan

(Rambo: Last Blood)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Matthew Cirulnick, Sylvester Stallone, Dan Gordon, Sylvester Stallone, David Morrell
Ödüller 4 ödül & 7 Adaylık.

Rambo karakterinin son filmi olan Rambo: Son Kan’ın yönetmen koltuğunda Adrian Grunberg oturmaktadır. Adrian Grunberg daha önce Get The Gringo, Apokalitop ve Gazap Ateşi filmlerinin yönetmen koltuklarında oturması ile tanınmaktadır. Son filmin senaryosunu ise Sylvester Stallone, Matthew Cirulnick ve Dan Gordon kaleme almıştır. Senarist Cirulnick, Absentia ve Paid in Full filmleri ile tanınırken, Dan Gordon ise Wyatt Earp, Onaltıncı Raund, İlk Canilik ve 57 No’lu Yolcu filmlerinin senaryosunu yazması ile tanınmaktadır.


Bir önceki filmde geçen Burma olaylarından 11 yıl sonra, Vietnam Savaşı gazisi John J. Rambo, Arizona, Bowie’de bulunan ölen babasının at çiftliğinde, eski bir dostu Maria Beltran (Adriaan Barraza) ve onun torunu Gabriela (Yvetta Monreal) ile birlikte yaşamaktadır. Gabriela, Rambo’ya arkadaşlarından Gizelle onun biyolojik babasını Meksika’da bulduğunu söyler. Rambo da, Maria da, Gabriela’ya, Meksika’ya gitmemesi gerektiğini söylese de o babası Manuel’e neden onu ve annesini terk ettiğini sormak için Meksika’ya gider.


Bir sonraki gün Gabriela’nın arkadaşı Gizelle, Maria’yı arayıp onun kaçırıldığını söyler. Gabriela, Gizelle ile gittiği gece kulübünde Meksika karteli tarafından kaçırılmıştır. Maria, Gabriela’nın kaçırıldığını Rambo’ya söylediğinde Rambo hemen Meksika’ya gider. Manuel ve Gizelle’i sorguya çeker ve onun kaçırıldığı gece kulübüne gider. Gece kulübünde Gabriela ile son konuşan kişi El Flaco ile konuştuktan sonra kendisini Gabriela’nın bulunduğu yere götürmesini söyler. Bu sırada gizemli bir kadın olan Carmen Delgado (Paz Vega) onları takip etmektedir. O sırada Hugo ve Victor Martinez tarafından yönetilen kartel Rambo’yu yakalayıp işaretler. 


Kartel tarafından yaralanan Rambo’yu, Carmen alıp evine götürür ve birkaç gün boyunca yaralarını tedavi eder. Bu sırada Gabriela ise kartel tarafından yüksek dozda eroin verilip saldırıya uğramaktadır. Carmen kardeşini kaçırıp katleden karteli araştıran bir bağımsız gazetecidir. Martinez Kardeşler adındaki kartel kadınları kaçırıp kullanması ile tanınmaktadır. Gabriella’yı onlarca insan öldürüp kurtardıktan sonra eve dönüş yolunda aşırı doz eroin yüzünden Gabriella hayatını kaybeder. Rambo eve döndüğünde öfkeden çıldırmış durumdadır. Rambo, Gabriella’yı öldüren kartelin sonunu getirmeden tekrar emekli hayatına dönmeyi planlamamaktadır. 

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum