1,904 Görüntülenme
Raya ve Son Ejderha
7.3 IMDB Puanı
10 1 8 48438

Raya ve Son Ejderha

(Raya and the Last Dragon)
Senaryo Qui Nguyen, Adele Lim, Paul Briggs
Ödüller 3 ödül & 37 Adaylık.

500 yıl önce insanlar ve ejderhaların birlikte barış içinde yaşadıkları Kumandra bölgesinde, bu huzur ortamına dehşet saçan Druun isimli canavarlar ortaya çıkıp halkı taşa çevirmeye başladığında bu dehşete son vermek de ejderhalara düşmüştür. Ejderhalar halkı kurtarmak için kendilerini feda ederler ve Druun’ları yok ederler. Ancak halk bu fedakârlığı asla unutmaz ve bu yüce fedakârlığın anısına da Kalp, Diş, Omurga, Kuyruk ve Pençe isimli şehirleri kurarlar. Ancak bu şehirlerin en önemlisi Kalp şehridir çünkü bu şehirde ejderhaların güçlerini birleştirip, Druun’ları taşa çevirmek için kullandıkları Ejderha Mücevheri koruma altında bulunmaktadır.


Bu dönemden sonra halk korkusuzca tam 500 yıl geçirir ancak beş yüz yıl sonra bu korkunç canavarlar yeniden geri dönerler. Druun’laruın geri dönmesinin sebebi ise Diş şehrinin Ejderha Mücevherini çalmak için giriştiği eylemdir. Ejderha Mücevherinin kırılmasına sebep olan Diş şehrinin liderinin kızı 500 yıldır uyuyan canavarları da uyandırmış olur. Bu sırada da Raya’nın bu eşsiz mücevheri korumak için eğitimi başlam��ştır. Ama yeniden uyanan Druun’lar çoktan halka yeniden dehşet saçmaya başlamışlardır bile.


Raya ve Son Ejderha ismiyle Türkçe dublajı ile izleyeceğiniz aksiyon ve macera dolu 4k formatındaki animasyon filminde Don Hall, Carlos Lopez Estrada vee John Ripa yapımın yönetmen koltuğundaki isimlerdir. Paul Briggs’in hikâyesini senaryoya uyarlayan isimler ise Adele Lim ve Qui Nguyen’dir. Orijinal ismi ile Raya and the Last Dragon olan animasyon filminde Gemma Chan, Kelly Marie Tran ve Awkwafina isimleri de sesleri ile animasyondaki karakterlere hayat veren ekipte yer alan simalardır. Diş şehrinin liderinin kızı neden Ejderha Mücevherini çalmak istemişti? Raya bu denli korkunç bir görevinden üstesinden gelebilecek miydi? Ejderhalar halen taşa dönmüş ve halka artık yardım edemez haldeyken bu defa halk nasıl kurtulacaktı?

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

16 yorum