179 Görüntülenme
Rifkin’in Festivali
6.2 IMDB Puanı
10 1 7 582

Rifkin’in Festivali

Kategori
Yönetmen
Senaryo Woody Allen
Ödüller 1 ödül & 2 Adaylık.

Woody Allen’in imzasını taşıyan bu etkileyici filmde Mort ile Sue ve de Philippe üçgeninde yaşananlar anlatılmaktadır. Sue kocasına nazaran çok daha genç bir kadındır. Mort ise geçmişteki başarıları ile övünmeye devam eden bir film eleştirmeni ve uzun zamandır da eline kalemi almayan bir yazardır. Philippe ise yıldızı yeni parlamaya başlayan genç bir yönetmendir. San Sebastián film festivali zamanı geldiğinde ise Mort ve karısı bu muhteşem şehre yolculuk ederler. 


Mort burada karısı ile birlikte romantik dakikaların yaşanmasını ve kendisine hayranlık duyan kişilerin ilgisini beklemektedir. Kendini her daim ön plana çıkarmayı seven Mort festivalde genç yönetmen Philippe ile tanıştığında her şey bir anda terse döner. Çünkü karısı Sue bu genç adama çok fazla ilgi göstermiştir ve bu denli bir kişiye ilgi göstermesi sadece bir tek şeye işarettir. Mort karısının orada burada yaptığı kaçamakları her zaman görmemiş gibi yapmakta ustadır çünkü Mort’un karısı ondan yaşça çok daha küçüktür. Halen çok güzel olan karısını kaybetmektense bazı şeyleri görmemek Mort için çok daha kolaydır. Fakat bu defa Sue bardağı taşırmaya başlamıştır çünkü Sue bu adamla hem de Mort’un dostlarının önünde flört etmekten çekinmemektedir. Bu durum ise olmaması gereken bir durumdur çünkü Mort görmediği sürece ve dostları da fark etmediği sürece hiçbir sıkıntı yoktur. Aslında Mort için dostları daha önemlidir ve onların ağzına sakız olmaya başlaması Mort’da sinirsel bir duruma sürükler. Bu durum ise kendisini, değerini ve neden var olduğunu sorgulamasına sebep olmaktadır. 


Türkçe dublajı ile sizlerle olacak Rifkin's Festival aynı zamanda 4k formatlı filmlerimizdendir. Usta yönetmen ve yılların aktörü Woody Allen’ın senaryo ve yönetmenliğini kimseye bırakmadığı filmde başrol oyuncu kadrosuna Wallace Shawn liderlik etmektedir. Shawn’ın yanında ise Damian Chapa ve de Michael Garvey isimleri yer almaktadır. Mort bu defa da karısını affedecek midir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın