905 Görüntülenme
Sınırın Yasaları
7.0 IMDB Puanı
10 1 7 87111

Sınırın Yasaları

(The Laws of the Border)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Javier Cercas, Jorge Guerricaechevarría, Daniel Monzón

Nacho Cañas, 17 yaşında, asi, hayattan sıkılmış ve herkese be hatta her şeye karşı öfke dolu bir gençtir. Nacho yerinde duramamaktadır çünkü normal yaş grubundan dışlanmıştır ve hiçbir ortamda kendisine bir yer edinememektedir. Tam 17 yaşına girdiği sırada ise Nacho karşısında kendisi kadar asi ve tehlikeli iki kişiyi bulur. Bu kişiler ise güzeller güzeli Tere ve Zarco adındaki başka bir genç adamdır. Nacho kendisi gibi insanlar bulduğuna sevinirken Tere ile hızlı bir şekilde de yakınlaşmaya başlar. Fakat bu yakınlaşma basit bir gençlik ateşi olarak kalmaz ve Nacho sırılsıklam âşık olur. 


Ancak Tere’ye âşık olan tek kişi Nacho değildir ve Zarco’da aşk ateşinin yakıcı çemberinde yerini almıştır. Tüm bunlara rağmen üçü de iyi birer arkadaş olmayı başarmıştır. Birbirlerini çok iyi anlayan bu üçlü hayata da birlikte devam etmek hatta bu hayatta bir suç ailesi olmaya kadar işi götürmek isterler. Üçü bir araya geldiğinde oldukça tehlikeli olan bu grup sonunda hırsızlık yaparak fakir hayatlarından da kurtulmak isterler. İlk aşkının etkisi ile gözü bir şey görmeyen Nacho ise Tere için her şeyi yapmaya hazırdır. Sonunda sözler biter ve üç arkadaş bir çete kurup soygun yapmaya ve zenginlik yolunda ilerlemeye başlarlar. Ama sonunda olan olur ve bu üçlü aşk giderek tehlikeli bir hal almaya başlar. 


Las leyes de la frontera ismiyle 4k formatında izleyeceğiniz suç, aksiyon ve macera kategorilerinde yerini alan bu yapımda Daniel Monzon yönetmen koltuğundaki isimdir. Yine Daniel Monzon, Jorge Guerricaecjevarria ile birlikte Javier Cercas’ın romanından filmi senaryoya uyarlayan isimdir. Chechu Salgado, Marcos Ruiz ve Begone Vargas gibi ünlü soyadlarına sahip olan genç oyuncular ise filmin başrol oyuncu kadrosunu oluşturan simalardır. Nacho içine girdiği bu suç dünyasından kendisini sıyırmayı başarabilecek midir? Nacho ve Tere aşkının sonu Zarco için nasıl bitecektir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum