198 Görüntülenme
Süper Ego
5.9 IMDB Puanı
10 1 6 15973

Süper Ego

(Qi Huan Zhi Lv)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 102 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Zhang Chong

Türkçe dublajı ve 4k formatıyla sizlerle olacak Qi Huan Zhi Lv filminde Sang Yu ismindeki fakir ve bir türlü zengin ve ünlü olmayı başaramayan bir senaristin keşfettiği özel bir yeteneği sayesinde hayatının değişmesini ve bu değişimin Sang Yu’nun başına getirdiği olaylar ele alınmaktadır. 


Sang Yu işleri bir türlü yolunda gitmeyen ve fakirlikten de gına gelmiş olan bir adamdır. Ne kadar çok denerse denesin istediği gibi para kazanamayan ve hep fakirlik sınırında yaşayan Sang Yu için bu durum bile diğer sorunun yanında hiç kalmaktadır. Sang Yu aslında bir türlü doğru düzgün uyuyamamaktadır çünkü her uyumaya çalıştığında Sang Yu kendisini bir iblis tarafından kovalanırken ve sonunda da öldürülürken bulur. Ancak Sang Yu’nun gördüğü kâbusları çok özeldir ve bunu Sang Yu yakında öğrenmek üzeredir.


Sang Yu yine bir kâbusundan uyandığında kâbusu sırasında gördüğü bir eşyayı gerçek hayata getirdiğini keşfeder ve bu keşif sayesinde Sang Yu’nun hayatı bir an da değişmiş olur. Sang Yu sonunda kaderin ona da güldüğünü düşünmektedir çünkü Sang Yu oldukça kısa bir süre içerisinde çok zengin olmuştur. Kâbuslarında gördüğü paraları ve mücevherleri gerçek dünyaya taşıyan Sang Yu çevresinin dikkatini çekmeyi de başarmıştır. Bir zamanlar cebinde metelik olmayan Sang Yu şimdi ipekler içinde gezmektedir ama bu durum sadece komşuları değil ayrıca onu yakın takibe almış olan bir serserinin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ama bu sıradan bir serseri değildir ve oldukça da acımasız bir adamdır. 


Şimdi ise Sang Yu hem etrafındaki bazı insanların yoluna çıkardığı güçlükler hem de bu kim olduğu belli olmayan haydut ile uğraşmak zorundadır. Sang Yu en başta neden sürekli olarak korkunç kâbuslar görmekteydi? Sang Yu’yu kâbuslarında öldürmek isteyen iblis kimdi? Kâbuslarındaki iblis ile gerçek hayatta parasının peşinde olan haydut arasında bir bağ var mıydı?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın