325 Görüntülenme
Thar
6.4 IMDB Puanı
10 1 7 6498

Thar

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 108 dakika
Kategori
Senaryo Raj Singh Chaudhary, Anurag Kashyap

Rajasthan'ın Munabo kasabasında 1985 yılında bir çete kasaba halkına kâbus yaşatmaktadır. Her ne kadar bu çetenin varlığı bilinse de şu ana dek bu çetenin korkunç olaylara meydan verecekleri tahmin edilmemişti. Ancak ansızın çete asla akıllara gelmeyeni yapar ve kasabanın zengin bir ailesine korkunç bir saldırı düzenler. Aileyi katleden çete evde değerli ne var yok ise alırlar ve sonrasında da kasaba halkına dehşet saçmaya başlarlar. Bu olayları araştırmak ve çeteyi ele geçirmek için de usta Müfettiş Surekha Singh bu davanın başına getirilir. Çünkü eve yapılan saldırının ardından hemen ertesi günü bir kişi ve daha da ertesi günü de bir diğer kişi öldürülmüştür. 


Kasabanın zengin ailesine yapılan saldırı kasabada halen unutulmamışken peş peşe başlayan cinayetler ise Müfettiş Surekha Singh’in dikkatini çekmiştir. Müfettiş Surekha Singh bu cinayetler ve saldırıların aynı çetenin işi olup olmadığını anlamak zorundadır ve bağlantılı olsun olmasın bu suçluları tek tek bulup kanun önüne getirmelidir. Fakat bu söylendiğinden çok daha zorlu bir görevdir ve Müfettiş Surekha Singh sandığından çok daha ağır bir dava almıştır. 


Aldığı davayı çözme yolunda ilerlerken bir yandan da kendi geçmişi ile yüzleşmesi gereken Müfettiş Surekha Singh’ın hikayesini anlatan 4k film formatı da hazırlanmış Thar filminde Raj Singh Chaudhary yapımın hem yönetmenliğini üstlenmiştir hem de Anurg Kashyap ile birlikte filmin senaryosunu da hazırlamıştır. Müfettiş Surekha Singh’ın inanılmaz bir olaylar zinciri ile mücadele ederken aynı zamanda da geçmişin karanlık sayfaları ile yüzleşmesini anlatan filmin başrol oyuncu kadrosu ise Sanjay Bishnoi ile Sanjay Badhich ve de Shovon Jaman’dır. Müfettiş Surekha Singh bu korkunç olaylar zincirini çözmeyi başaracak mıdır? Bu olayları başlatan haneye saldırı ile diğer cinayetlerin zanlıları aynı kişiler midir? Bu davayı çözerken Müfettiş Surekha Singh geçmişinden nasıl bir karanlık sayfa ile yüzleşmek zorunda kalacaktır? Yoksa Müfettiş Surekha Singh zanlılara sandığından daha mı yakındır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın