3,781 Görüntülenme
The Professor
6.7 IMDB Puanı
10 1 7 332

The Professor

Kategori
Yönetmen
Senaryo Wayne Roberts

Richard bir üniversite profesörü olarak yıllarını verdiği okula ve aile hayatına sadık kalmıştır. Asla istediği hiçbir şeyi yapamayan Richard için yaşamı hiç beklemediği bir an da hem de tersine doğru değişecektir çünkü Richard kendisinin kanser olduğunu ve sadece altı aylık bir ömrü kaldığını öğrenecektir.


Richard doktoruna sudan bir sebepten gittiğinde ve doktorun da endişelenip testler yaptıktan sonra Richard’ın önemsemediği belirtilerin kanser olduğunu anladığında Richard doktorun tahmin ettiği şekilde tepki vermez. Doktoru açıkça tedaviye başlamazsa altı ayda öleceğini söylemesine rağmen Richard bu duruma güler ve doktorun ofisini biraz da alaycı bir tavırla terk eder. Ancak Richard’ın bu alaycı tavrı aslında hayata isyanıdır. Richard bu saniyeden sonra hiç kimsenin aklına gelmediği gibi özgürce bir yaşam sürmeye karar verir. Okuluna gittiğinde okul bahçesindeki küçük süs havuzuna dalan Richard suyun içinde hayatının geri kalan altı ayı için bir karar verir. Bu saniyeden itibaren artık sorumsuzun önde gideni olacak ve kimsenin ne dediğine aldırmayacaktır. Bu hayat sisteminde Richard o denli kararlıdır ki öğrencilerinin bile sınıfta içki ve uyuşturucu kullanmalarına izin verir. Çünkü Richard’ın bizzat kendisi de içkiye ve uyuşturucuya başlamıştır. Bir süre sonra bu kadarının bile az olduğunu düşünen Richard ölmeden önce bazı kişilerden geçmişin ve şimdinin hesabını sormaya da karar verir. 


Dram ve komediyi ancak Deep gibi usta bir oyuncunun bu denli efsanevi bir şekilde vereceği The Professor filminde Wayne Roberts ismi yapımın senarist ile yönetmen koltuklarındaki isimdir. Türkçe dublaj seçeneği siz değerli Johnny Deep hayranı takipçilerimiz için de eklenmiş olan bu 4k film formatındaki yapımda efsane oyuncu Johnny Deep’in yanı sıra Odessa Young ile Rosemarie DeWitt isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki tanınmış simalardır. Richard ömründe kalan son altı ayı nasıl bir şekilde geçirmeyi planlamıştır? Richard’ı bu altı ayın sonunda gerçekten de ölüm mü beklemektedir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın