11,930 Görüntülenme
Yatağının Altında
6.0 IMDB Puanı
10 1 6 1109

Yatağının Altında

(Under Your Bed)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 98 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Mari Asato, Kei Ôishi

Andâ yua beddo (Under Your Bed), 2019 Japon yapımı dram ve gerilim filmidir. Film, 19 Temmuz 2019 tarihinde Japonya'da gösterime girmiştir. Filmin uzunluğu bir saat otuz sekiz dakika uzunluğundadır. Filmin yönetmenliğini Mari Asato yapmıştır. Filmin senaryo yazarlığında da Mari Asato yer almıştır. Mari Asato'nun yanı sıra, senaryo yazarlığında Kei Ohishi'nin de katkısı büyüktür çünkü film, onun filmin ismiyle aynı olan romanına dayanmaktadır.


Filmin oyuncu kadrosunu ise aynı zamanda Death Note'da yer alan Kanako Nishikawa, Kengo Kôra, Ryôsuke Miyake, Ken'ichi Abe ve Yûgo Mikawa isimli oyuncular oluşturmaktadır.


Kei Ohishi'nin bir romanına dayanan "Yatağının Altında", Mitsui'yi Chihiro'nun hayatındaki en tehditkar ve en tehlikeli ikinci adam yaparak standart konulardaki takipçi anlatısını karmaşık bir hale getiriyor.


Mitsui (Kengo Kôra), yalnız bir hayat sürmektedir ve genellikle tamamen unutulabilir birisi olarak görünmektedir. Etrafındaki çoğu insan onunla tanıştığını bile zar zor hatırlamaktadır. Sadece Chihiro isimli kişi (Kanako Nishikawa), uzun zaman önce onunla bir randevuya çıkan ve aslında ona gerçekten değer veren biridir. 


Mitsui, on bir yıl önce kendisiyle randevuya çıkan ve ona değer veren bu kadının izini sürer ve sonra hızla tekrar ona takıntılı bir hale gelir. Onu uzaktan izlemek artık ona yetmemeye başlar ve bu yetmediğinde, onun evinde saklanmaya başlar ve Chihiro'nun kocasıyla (Ken'ichi Abe) olan kötü niyetli ilişkisine tanık olur. 


"Andâ yua beddo", zor bir çocukluk dönemi geçirmiş bir adamın öyküsünü anlatmaktadır, çünkü kimse onun kim olduğunu hatırlamamaktadır, ve bu nedenden dolayı, ona bir kez nezaket gösteren bir kadına takıntılı hale gelir.


Bu kadının evinde saklandığı sürede Chihiro'nun kocası tarafından istismar edilmesine ve çektiği acıya şahit olmuştur. Fakat bu duruma odaklanmakta zorluk çekmektedir çünkü bu, kendisini suçlamak anlamına gelmektedir. Mitsui, bir süre ne yapacağına karar veremez bir şekilde, sadece bu olaylara şahit olmakla yetiniyor. Fakat sonrasında, dayanamıyor ve pişmanlık içerisinde polise gidip bunları anlatıp itirafta bulunuyor.


Filmin büyük çoğunluğu Chihiro'nun dövüldüğü, acı çektiği, ve cinsel tacize uğradığı anlara odaklanmaktadır. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın